Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Wafel 20:14, 06 maj 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1014
Zjawiskowo rośnie ten powojnik na altanie! Ja się zagapiłam, nie podparłam pędów mojego powojnika, który powinien oprzeć się o ogrodzenie a stał sztywno do góry i pod ciężarem nie wiem chyba swoim dwa pędy się wyłamały. Wsadziłam je do ziemi, nie wiem czy mają szansę się ukorzenić w ten sposób?
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
mirkaka 04:04, 07 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Wafel napisał(a)
Zjawiskowo rośnie ten powojnik na altanie! Ja się zagapiłam, nie podparłam pędów mojego powojnika, który powinien oprzeć się o ogrodzenie a stał sztywno do góry i pod ciężarem nie wiem chyba swoim dwa pędy się wyłamały. Wsadziłam je do ziemi, nie wiem czy mają szansę się ukorzenić w ten sposób?


Mnie tak przed laty wyłamał się pęd Montany Mayleen, wsadziłam tuż przy głównym pędzie, ukorzenił się. Niestety potem podejmowałam kolejne próby ukorzenienia pędów i już się nie udało. Może dlatego że ten pęd wyłamał się gdy go kupiłam, i bardzo dbałam wtedy o podlewanie, przy kolejnych próbach już nie byłam taka solidna w pilnowaniu Ten wyłamany pęd był chyba z piętką. Zanurz w ukorzeniaczu, to na pewno pomoże
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 04:11, 07 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Eliso, no świetnie że się spotkałyście z Jolą, to cudowny , tak jak piszesz ciepły człowiek
Ma ogromną wiedzę ogrodniczą, zawsze podziwiam ,że pamięta nazwy roślin i szczególnie łacińskie Z Vitą zawsze mnie zawstydzają swoją wiedzą, ale można się wiele od nich nauczyć
Ciekawi mnie rejon ogrodu o którym pisze Jola, że jest pielęgnowany przez Twojego eMa, czyli szpaler winogron. Proszę zrób trochę zdjęć tego stanowiska, no i warzywniak też byłby ciekawy
Ogród ozdobny, Twoja jak się domyślam część Jest super wymuskany Bardzo ładnie wyglądają żółte pierwiosnki z kępą fioletowych tulipanów, poza tym masz też ciekawe fioletowe pierwiosnki na wysokich łodyżkach, ja mam podobne ale tylko na niskich
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Rumianka 13:11, 07 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Internet leśny na agrafkach a pisanie z telefonu beznadziejne.
Wczorajszy deszcz ajka, ogród się cieszy a ja wraz z nim.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 13:18, 07 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Joku napisał(a)
Zastanawiałam się dlaczego nie zwróciłam uwagi na powojnika. Dopiero po czasie domyśliłam się że to altana w miejskim ogrodzie.
Ubiorek jest fajny, miałam go przed laty.

Jolu dobrze się domyslilas że powojnik w innym ogrodzie.
Ubiorkiem mogę się podzielić. bo jest z czego ukopac.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 13:22, 07 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Wafel napisał(a)
Zjawiskowo rośnie ten powojnik na altanie! Ja się zagapiłam, nie podparłam pędów mojego powojnika, który powinien oprzeć się o ogrodzenie a stał sztywno do góry i pod ciężarem nie wiem chyba swoim dwa pędy się wyłamały. Wsadziłam je do ziemi, nie wiem czy mają szansę się ukorzenić w ten sposób?

Asiu powojnik z lewej strony altany też ukorzeniony że złamanej gałązki. Próbuj uda się
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 13:26, 07 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
mirkaka napisał(a)
Eliso, no świetnie że się spotkałyście z Jolą, to cudowny , tak jak piszesz ciepły człowiek
Ma ogromną wiedzę ogrodniczą, zawsze podziwiam ,że pamięta nazwy roślin i szczególnie łacińskie Z Vitą zawsze mnie zawstydzają swoją wiedzą, ale można się wiele od nich nauczyć
Ciekawi mnie rejon ogrodu o którym pisze Jola, że jest pielęgnowany przez Twojego eMa, czyli szpaler winogron. Proszę zrób trochę zdjęć tego stanowiska, no i warzywniak też byłby ciekawy
Ogród ozdobny, Twoja jak się domyślam część Jest super wymuskany Bardzo ładnie wyglądają żółte pierwiosnki z kępą fioletowych tulipanów, poza tym masz też ciekawe fioletowe pierwiosnki na wysokich łodyżkach, ja mam podobne ale tylko na niskich

Mirka, tyle pochwał aż się zarumieniłam. Fotki będą gdy winogrona wypuszczą listki, bo teraz jeszcze golasy.
Internet zanika co chwilę i muszę pisać po kilka razy.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 16:55, 07 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Poproszę ubiorka . Niedużą sadzonkę bo wszystko nam wykopiesz.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 17:06, 07 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Jolu mówisz i masz. W moim ogrodzie to duża kępa mogę obdzielić pół O...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Magara 22:27, 07 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Rumianka napisał(a)

Ubiorek najlepiej posadzić w kępie a rośnie powoli. U mnie zajmuje 1 x 1.5 i. Mogę się podzielić bo jest z czego ukopac

Oooo, będę pamiętać gdzie jest meta na ubiorka
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies