Gdzie jesteś » Forum » Natura » Co to jest?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co to jest?

Gardenarium 13:42, 29 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
A może ktoś wie co to za roślina domowa?

Planu jeszcze nie mam..ale zaczyna się weekend, dam radę
Za to mam pytanie..wiecie co to za roslina?
Dostałam to to mało wymagające, jak zauważyłam, lubi dużo słońca, ale co to nie wiem


Wg mnie to jakieś "wybiegnięte" w cieniu kalanchoe.

niekoniecznie to akurat, ale górne liście wskazują na kalanchoe
http://www.belgicactus.be/succulentindex/succulent/kalanchoe_kewensis.html

Bardziej prawdopodobne Kalanchoe laciniata ? http://toptropicals.com/catalog/uid/kalanchoe_laciniata.htm
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 16:54, 29 kwi 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
arcobaleno napisał(a)
Korzystając z okazji, że znalazłam ten rozpoznawczy wątek wklejam swoje niewiadomoco - może ktoś mnie olśni , czy to chwast czy sama to posadziłam??
Co to jest?


To jest chyba gwiazdnica pospolita, wyrwij to lepiej, zakwitnie zaraz ślicznymi białymi kwiatuszkami, rozsieje się i będzie problem. Ale to też roślina wskaźnikowa, znaczy że w tym miejscu gleba ma dużo azotu.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Podkarpatka 21:44, 18 maj 2012

Dołączył: 31 mar 2011
Posty: 5
Witam !
Wczoraj w centrum ogrodniczym Auchan kupiłam taki oto kwiatek w doniczce (zdjęcia dołączam). Byłam pewna, że po rozpakowaniu na doniczce znajdę naklejoną (jak zwykle) informację o tym, co to za roślina i jak ją pielęgnować. Po powrocie do domu rzeczywiście znalazłam naklejkę z kodem kreskowym oraz informację, iż jest to pelargonia. Wprawdzie jestem początkującą ogrodniczką, ale ten kwiatek z żadnej strony nie przypomina mi pelargonii! A może jednak...? Proszę o pomoc, bo jutro zamierzam zabrać się za przesadzenie tej rośliny do przygotowanej już doniczki i chciałabym wiedzieć, co mam i jak mam się tym czymś zająć? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .

[/img]
Jagna 10:18, 19 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Podkarpatka napisał(a)
Witam !
Wczoraj w centrum ogrodniczym Auchan kupiłam taki oto kwiatek w doniczce (zdjęcia dołączam). Byłam pewna, że po rozpakowaniu na doniczce znajdę naklejoną (jak zwykle) informację o tym, co to za roślina i jak ją pielęgnować. Po powrocie do domu rzeczywiście znalazłam naklejkę z kodem kreskowym oraz informację, iż jest to pelargonia. Wprawdzie jestem początkującą ogrodniczką, ale ten kwiatek z żadnej strony nie przypomina mi pelargonii! A może jednak...? Proszę o pomoc, bo jutro zamierzam zabrać się za przesadzenie tej rośliny do przygotowanej już doniczki i chciałabym wiedzieć, co mam i jak mam się tym czymś zająć? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .

[/img]


Możliwe ze to sośnica japońska. Ale nie jestem pewna.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
EwaG 18:09, 20 maj 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wygląda jak jakiś rodzaj wilczomleczu (euphorbia). Czy po złamaniu "igły" wycieka białe "mleczko"?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Elfik 23:04, 07 cze 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Mam szczęście do wykopywania w polu różnych dziwnych siewek. Teraz znalazłam TO. Ten liść jest mi dziwnie znajomy, ale przekopałam w necie wszystko o liściastych - i nie znalazłam liścia o takim kształcie. No to co to? Na razie hoduję...


____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Bogdzia 23:24, 07 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Elfik napisał(a)
Mam szczęście do wykopywania w polu różnych dziwnych siewek. Teraz znalazłam TO. Ten liść jest mi dziwnie znajomy, ale przekopałam w necie wszystko o liściastych - i nie znalazłam liścia o takim kształcie. No to co to? Na razie hoduję...




Moim zdaniem winogronowy krzaczek.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
hanka_andrus 23:41, 07 cze 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja mam chyba podobnego w ogrodzie.Tylko z siewki to nie wiem kiedy owocować będzie.....Trzeba Wawika się spytać.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Elfik 23:46, 07 cze 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Coś takiego!!! Ale bym się cieszyła! A mnie chodziło po głowie, że to może domowy klonik... No proszę, ile w polu ciekawych rzeczy można znaleźć...
To ja jeszcze pokażę kwiatki wykopane na łące sąsiada. Na całej łące znalazłam ich tylko kilkanaście sztuk. Sa bardzo delikatne, z trudnością oddzieliłam korzonki. Po włożeniu do dobrej ziemi po prostu buchnęły i kwitły prawie miesiąc. Po przekwitnięciu przycięłam i teraz jest w doniczce ładna zielona kępka... Co to?











____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Elfik 23:49, 07 cze 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
A czy takim winogronkiem można obsadzić siatkę, zamiast bluszczu, czy winobluszczu?
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies